W ostatni weekend sierpnia, na dziedzińcu ostródzkiego zamku odbędzie się Graffreak Hip Hop Festiwal – dwudniowa impreza hip hopowa, podczas której wystąpią czołowi polscy raperzy, m.in. O.S.T.R., Gedz, Oxon i Rover oraz najlepsi freestyle’owcy. Patronat honorowy nad festiwalem objął burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz.

 

Graffreak Hip Hop Festiwal rozpocznie się w piątek, 28 sierpnia, bitwą freestyle’ową GRAFFREAK FREESTYLE BATTLE, podczas której w szranki stanie około trzydziestu fristajlowców z całej Polski. W jury bitwy zasiądą specjaliści „wolnego stylu”: Edzio, Filipek i Bonzay, a za gramofonami stanie znany z olsztyńskiego składu „Wierni”, Dj Fauda. Bitwę, w której pula nagród wynosi tysiąc złotych, poprowadzi oSb.

 

Główną atrakcją festiwalu będą wieczorne koncerty, podczas których przed ostródzką publicznością zaprezentują się m.in. czołowi lokalni raperzy (Elciak, Klitka Records, Jaro & dek, ToMZeT & oSb, The Jointer), wokalistka Sonia Maselik, fristajlowcy Edzio i Filipek oraz uznani na ogólnopolskiej scenie raperzy Rover, Oxon & Revo, TMK aka Piekielny i Gedz.

 

Gwiazdą imprezy będzie najlepszy polski raper, mistrz wolnego stylu, jeden z najlepszych europejskich producentów, członek kolektywu Killing Skills – Adam Ostrowski, czyli O.S.T.R. Podczas sobotniego koncertu na dziedzińcu ostródzkiego zamku, Ostry zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty pt. „Podróż zwana życiem”.

 

Pierwsza edycja Graffreak Hip Hop Festiwal to zapowiedź większego wydarzenia, które ma być organizowane w Ostródzie od przyszłego roku. – Chcemy, żeby tegoroczna impreza była wstępem do dużego festiwalu kultury hip hop, który regularnie odbywałby się w Ostródzie – mówią organizatorzy. – Mamy nadzieję, że już w tym roku dostaniemy od fanów czytelny sygnał, że taki festiwal będzie popularnym wydarzeniem i dobrze wkomponuje się w program letnich imprez w naszym mieście.

 

Pierwsza edycja Graffreak Hip Hop Festiwal odbędzie się na dziedzińcu ostródzkiego zamku w dniach 28 – 29 sierpnia. Bilety: 10/15 zł – piątek, 25/35 zł – sobota – do nabycia online na stronie  – https://graffreak.com/pl/27-bilety oraz od 10 sierpnia stacjonarnie w:

 

GJG Group – Ul. Olsztyńska 9 – nad Smokiem

Centrum Kultury w Ostródzie

 

Karnet na dwa dni kosztuje 30 zł.

Graffreak-Hip-Hop-Festiwal-2015_internet

Komentarze

Komentarz