23 czerwca nakładem RPS Enterteyment ukaże się debiutancki album Kroolika Underwood zatytułowany „Gentelman Flow”.

– Płyta będzie głównie rapowa, ale oczywiście nie zabraknie refrenów śpiewanych na kilka głosów przeze mnie, kilku kawałków w całości śpiewanych, będą też dwa lub trzy bonusy na płycie utrzymane w dość chilloutowym klimacie – mówi Kroolik Underwood. – Album ma w 100% odzwierciedlać moje zamiłowanie do muzyki, do śpiewu, rapowania, grania na instrumentach, dlatego nie zamierzałem rezygnować z takich klimatów nawet, jeśli będzie to krytykowane. Nagrywam muzykę dla świadomych odbiorców, którzy doceniają wszechstronność wykonawcy. Jeśli chodzi o warstwę muzyczną, to jakieś 70% produkcji jest moja, za trzy kawałki odpowiedzialny jest SoDrumatic, za jeden Kung fu i Tom Palash. Cały mix robię sam. – dodaje muzyk.

Aktualnie trwają prace nad pierwszym promującym wydawnictwo klipem do utworu „Maximum”, którego premiera odbędzie się jeszcze przed wydaniem krążka. Drugi singiel/klip to „Fabryka Hitów” z gościnnym udziałem RPS (Peja).

Bio:

Kroolik Underwood to wokalista, raper, instrumentalista i producent znany chociażby z gościnnego udziału na płycie „0`7 na dwóch” projektu Kobra X Bezczel. Produkcją muzyczną zajmuje się od początku lat dziewięćdziesiątych, od 1998 roku tworzy gnieźnieński Kartel TCB. Tam jako realizator, współtwórca, producent i wykonawca występuje pod pseudonimem Kroolik. Przydomka Underwood używał dotąd przy produkcjach wokalnych, głównie opartych o klimaty soul pomieszane z muzyką elektroniczną. Próbkę możliwości Kroolika Underwood można sprawdzić w ostatnim klipie Kobry i Bezczela do utworu „Nim nastanie świt”

Źrudło newsa  https://www.rapportal.pl/shop/kroolik-underwood-gentelman-flow/13560

 

Kroolik Underwood „Maximum” official video RPS (prod. Kroolik Underwood)

Komentarze

Komentarz